Lucie

Úvod » Oděvy » Lucie
hedvabne-saty-riwaa-nerona-com

Velké plesové šaty z královsky modrého hedvábí se zelenými odlesky.

Cena: korzet 4700,-, krinolína 6000,- včetně materiálu, spodní sukně 2000,-, vrchní sukně 3000,-
Cena se odvíjí od použitého materiálu

Šaty se skládají z hedvábno-bavlněné košilky pod korzet, velké krinolíny, spodní taftové sukně, svrchní sukně a korzetu s ramínky. Pro zajímavost – spodní okraj sukně měří 7 metrů!

Korzet je tužen plastovými a ocelovými kosticemi a jeho lemování je ručně obšívané. Horní okraj dekoltu včetně tužených ramínek je zdoben půvabnou černou krajkou s motivem macešek. Tato krajka je našita ke korzetu ručně. V duchu živůtků je zadní šněrovaní podloženo kovovou planžetou, ve které jsou umístěny průchodky v černé barvě.

Speciální krinolína pod šaty je ušita dle historického střihu 60. let 19. století. Použila jsem ocelové kostice pro velkou pevnost. Zadní část krinolíny je mnohem objemnější a tím vytváří žádoucí tvar elipsy.
U těchto šatů, jelikož jsou řešeny jako šaty moderní, se krinolína zapíná pod korzet, který slouží jako živůtek. Proto je pas krinolíny podložen pruženkou pro větší měkkost.

Přes krinolínu se obléká černá objemná taftová sukně, která brání rýsování obručí krinolíny.

Vrchní sukně je velmi bohatá, několikrát skládaná pro vytvoření co největšího objemu a při zachování tvaru krinolíny. Spodní okraj sukně je ozdoben jemnou krajkou a uzavírá šaty v jeden model v návaznosti na horní okraj korzetu.

Pro ušití těchto šatů je nutná osobní konzultace, měření, výběr materiálu a několik zkoušek.

Foto: Karel Jakubka, Danny Worm Photographer, Tymur