Riwaa

Úvod » Oděvy » Riwaa
svatebni-saty-riwaa-nerona-vintage

Svatební šaty tělovém tónu v kombinaci s černou.

Úzké, těsně obepínající šaty v chladně béžovém odstínu se od kolen rozšiřují a prodlužují do vlečky. Celkový obvod spodního okraje šatů je 3,8 m a po celém tomto obvodu je ručně našitá a obšitá široká bordura. Pod vlečkou se nachází tzv. „prachová vlečka“ – odepínatelná podsádka vytvořená z nepromokavého materiálu a 50 metrů tělové jemné krajky našívané jedna vedle druhé po volánech.

Rukávy šatů jsou lehce nabrané a vyvažují tím siluetu boků. Od loktů jsou rukávy velmi úzké a zapínají se skrytě na háčky a očka. Okraj rukávů je zdoben ručně našívanou francouzskou krajkou tón v tónu šatů a krajkou kontrastní černou.

Srdcový dekolt je zdoben dvěma krajkami – první tón v tónu se svatebními šaty – světlá tělová francouzská krajka vystupuje z jemně lesklé tkaniny jako reliéf a dále vytváří jemný krajkový stojáček. Druhá černá krajka zdobí náramenice a horní okraj srdcového výstřihu. Všechny krajkové aplikace byly vystříhány z krajkoviny vyšívané na tylu, rozstříhány na malé tvary a znovu pospojovány do nového tvaru ručním našíváním

Zapínání šatů je vyhotoveno na drobné černé potahované knoflíčky, dutinka na zapínání je vyrobena ze stejného materiálu, jako jsou vyrobeny šaty. Horní část zad je zdobena černými krajkovými aplikacemi, které byly vystříhány z krajkoviny a znovu sestaveny do požadovaného tvaru. Drobný nenápadný stojáček byl utvořen z jemné francouzské krajky v barvě šatů.

Celý model je navíc zdoben 1500 drobnými kamínky preciosa v barvě českých granátů.

Foto: Sachtikus.com a Karolina Ryvolová