Korzetové háky

Úvod » Korzety » Korzetové háky
korzetove-haky-riwaa
Korzetové háky jsou typickým zapínáním korzetů. Díky své velké pevnosti vydrží tah, který je na ně vyvíjen šněrováním. Rozhodně korzetové háky doporučuji vždy, kdy bude korzet nošen jako spodní prádlo, anebo často. Korzetové háky nejsou vhodné pro společenské modely. Pokud si však budete přát zapínat i svůj společenský model korzetovými háky, myslete na celkové doladění – například „neviditelné“ černé korzetové háky na černém podkladu.

 

Korzetové háky klasické stříbrné a zlaté

Tyto háky mají výhodu, že jsou měkčí a poddajnější. Mám je ve dvou barvách, ve stříbrné i zlaté, cena korzetových háků ve zlatém provedení je dražší o 50,-.

Černé korzetové háky

Černé korzetové háky se vyrábějí v délkách od 28 cm, jsou pevnější, ale jejich cena je vyšší – 400,- včetně zapracování.

Široké korzetové háky

Široké korzetové háky jsou velice pevné a hodí se pro edwardiánské korzety s plochým bříškem. Pokud nejsou k dispozici, jejich alternativou jsou klasické korzetové háky s předním vyztužením korzetu ocelí.

Cena těchto háků je podle nabídky zahraničních obchodů, celkově však přibližně v ceně háků černých.

Spoonky
Speciální háky pro viktoriánské korzety s prohnutým bříškem. Nejsou rovné jako ostatní, nýbrž klenuté (odtud název,  prohnutí má tvar lžíce).
Cena „sponek“ je 600,- pro délku 30cm.

Speciální podklad pod průchodky

Speciální podklad pod průchodky zajišťuje nejpevnější upevnění šněrování, nevýhodou je pravidelný rozestup dírek – špatně se uvazuje stuha v pase. Vhodný je především pro přední šněrování korzetu.

Pokud budete chtít použít skryté zapínání na korzetové háky, můžete si vybrat ozdobné zapínání: