Podvazky

Úvod » Korzety » Podvazky
podvazky-riwaa

Budete-li si přát, mohu ke korzetu přidat i odnímatelné podvazky. Podvazky se připínají z vnitřní strany korzetu kovovým háčkem.
Samostatně neprodejné.

Připnutí  podvazku ke korzetu

Pro širší podvazky používám kovové posunovače, které mají velkou pevnost, tím pádem nepodkluzují.

kovový posunovač

 

Podvazky mohu vyhotovit ve třech variantách – úzké, širší a široké, případně podvazky potahované.

Podvazky úzké: Klasické podvazky známé z podvazkových pásů, posunovače jsou plastové stejně, jako velvety. Jako takové mají menší pevnost, ale pod upnutým oblečením se rýsují minimálně.
Cena: +200,- dva páry – 300,- tři páry, 350,- čtyři páry

Podvazky úzké

Podvazky širší: Tyto podvazky mají větší pevnost než podvazky úzké, ale na druhou stranu se více rýsují pod oblečením. Velvety jsou v tomto případě kovové stejně jako posunovače.

Cena: 350,- dva páry, 400,- tři páry a 450,- čtyři páry

Podvazky širší
 

Podvazky široké: Široké podvazky mají velkou pevnost, využívají se buďto z estetických důvodů nebo v korzetech historizujících. Velvety i posunovače jsou kovové.

Cena: 200,- jeden pár, 300,- dva páry, 400,- tři páry, 450,- čtyři páry  

Podvazky široké

 

Potahované podvazky: Luxusní podvazky potahované materiálem, který byl použit na korzet – šíře je na Vás.

Cena: 500,- dva páry,  600,- tři páry, 650,- čtyři a více párů

Potahované podvazky

Umístění podvazků

Počet podvazků: Zpravidla vytvářím 2-3 páry podvazků, u širokých postačí i pouhý jeden pár. Na přání je možné ušít i více jak 3 páry.

 

Umístění podvazků:

Klasické umístění  je vhodné pro nepříliš hluboké korzety a pro použití úzkých, maximálně širších podvazků. Nevýhodou bývá především umístění prvního páru – je veden přes stehno – rýsuje se pod upnutým oděvem.

 

Přední umístění podvazků má obrovskou výhodu v připnutí punčoch z vnitřní strany stehen – ani velké kovové posunovače se nerýsují pod oblečením a překvapivě takto umístěné podvazky nepřekáží při chůzi. Pro udržení punčoch postačí i jeden pár širokých podvazků, pro podvazky úzké není toto umístění vhodné – je zde vyžadována vyšší pevnost. Inspirovala jsem se historickými korzety.

 

Přední umístění jeden pár 

Přední umístění dva páry

Přední umístění tři páry