Péče o korzet

Pokud chcete, aby Vám korzet vydržel dlouhou dobu a v dobrém stavu, je třeba mu věnovat speciální péči.

Při nošení korzetu dbejte především o to, abyste jej nenosil(a) na holé tělo. Vyhnete se tak nejen nepříjemným otlakům, ale zvláště si neodřete kůži. Lidská kůže a pot se odírá o vnitřní vrstvu korzetu a „zažírá“ se mezi vlákna podšívky Vašeho korzetu. Tak zůstávají na korzetu bílé stopy, které nelze odstranit pouhým kartáčováním, nelze je smýt ani vodou.

Pod vysoké korzety noste prosím dlouhou bavlněnou (hedvábnou) rourku pod korzet, kterou Vám vždy připravím ke korzetu, není nikdy pod korzetem vidět. Pod nízké korzety noste prosím jakýkoliv oděv (halenku, šaty, tílko…)

Korzet při oblékání dobře usaďte na pas, přední spodní špičku korzetu jemně stáhněte směrem do klína a zdaní část zad korzetu jemně vytáhněte směrem nahoru. Tím se korzet lépe usadí na pas.

Mé korzety jsou sice konstruované na velkou zátěž a mají vysokou pevnost, avšak při šněrování postupujte jemně, netrhejte za šňůry a nesnažte se příliš uspíšit sešněrování.

Kliknutím na fotografii se objeví gif od Murhaaya.com

Korzet pro Lady Mousellycu - šnerování

 

Pokud je Váš korzet ušit pro šněrování od pasu (na tzv. zaječí ouška“, postupujte prosím tak, že vytáhnete nejprve střed šněrování, a pak dotahujte horní a spodní šněrovadlo od shora dolů k pasu, pak od spodní části směrem nahoru do pasu. Toto šněrování je jednodušší, avšak je takto vyřešeno většinou u korzetů s korzetovými háky.
Pokud je Váš korzet řešen na volné šněrování (od shora dolů), postupujte prosím tak, že  postupně sešněrováváte celý korzet rovnoběžně (na stále menší rovnoběžnou mezeru mezi šněrováním).
Prosím, pamatujte, že správné sešněrování korzetu je velmi důležité a mělo by být pokud možno rovnoběžné, maximálně lehce při konečném sešněrování do „X“.

Kliknutím na fotografii se objeví gif od Murhaaya.com

korzet-riwaa-nerona-snerovani

 

Při nošení korzetu se prosím snažte korzet neohýbat násilím (při ohybu k botám, nákupu, dětem…). Pokud se ohýbáte, pokoušejte se ohýbat v kyčlích. Korzet sice neomezuje pohyb tolik, jak si lidé většinou myslí, avšak při hodně násilném ohybu v pase může dojít k ohnutí kostic, což bude možné vyřešit pouze výměnou takto poškozené kostice.

Pokud nosíte korzet jako spodní prádlo, pamatujte, že je třeba korzet chránit nejen zevnitř, ale i zvenčí. V historii nosily dámy pod korzetem košilku (ať už se jednalo o korzet vysoký, tak i nízký) a přes korzet tzv. „corset cover“, košilku, která chránila korzet proti odření. V moderní době je toto trochu jednodušší. Pokud nosíte korzet jako spodní prádlo často, noste prosím halenku zasoukanou do sukně, případně kalhot a kalhoty nebo sukni přepásejte v pase vhodným páskem. Vaše silueta bude výraznější a navíc si perfektně opticky prodloužíte nohy.

Korzet prosím skladujte na suchém a temném místě stočený vrchním materiálem ven, nikoliv dovnitř, šněrovadlo obtočte kolem pasu korzetu. Chraňte před skladováním na přímém sluneční světle!

Pokud máte pocit, že je korzet příliš zašpiněn, použijte prosím speciální kartáč na čištění nečistot oděvů. Příliš netlačte.
Pokud potřebuje korzet čistit mokrou cestou, použijte pouze jemný roztok mýdla a korzet čistěte jemnými krouživými pohyby skoro suchým hadříkem či houbičkou.

V případě, že je vrchní strana Vašeho korzetu ušita z hedvábí nebo jiného přírodního materiálu, nečistěte korzet mokrou cestou vůbec.

Hodně stahu!